Çalıştığımız Ülkeler

Suudi Arabistan Nakliye


Ortadoğu ve Arap yarımadasının en eski ve gelişmiş ülkelerinin başında bulunan Suudi Arabistan ile kadim bir geçmişe sahip bulunuyor olmamız sebebi ile oldukça gelişmiş bulunan ticaret hacmimizi her geçen gün arttırarak pazarımızı büyütme yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.
Türkiye ile Suudi Arabistan arasında yapılan ticaret elbette ki nakliye sektörünün bir hayli hareketli olmasına vesile oluyor, gerek karayolu gerek denizyolu taşımacılığı alabildiğine önemli kapasiteye sahip bulunuyor.
 
İki ülke arasında taşıması yapılan her türlü ticari ürün grubunun nakliye işlemlerinde oldukça önemli bir konumda bulunan firmamız Özçelebi Transport, gerek tır nakliyesi gerekse denizyolu konteyner nakliyesi alanlarında oldukça başarılı bir grafiğe sahip bulunuyor. Türkiye’nin tüm bölgelerinden Suudi Arabistan’a gönderilmekte olan yüklerin nakliye ve gümrükleme işlemlerini yapabilen firmamız kuru yük taşımacılığında standart tenteli tırları, yaş sebze meyve ve donmuş ürün gruplarının nakliyesinde frigo dorse araçları, konteynerler içerisinde taşınması gereken yükleri açık kasa konteyner kilitli dorseli tırları ve gabari dışı ağır nakliyat grubu yüklerin nakliyesini de uzamalı ve havuzlu türleri bulunan lowbed tarzı araçları ile sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.
 
Ortadoğu ülkelerinde bir süredir ortaya çıkmış bulunan karışıklıklar nedeniyle Türkiye ile Arabistan arası tır taşımacılığı karayolundan yapılamadığından roro gemi taşımacılığı ön plana çıkmış bulunmaktadır. Ülkemizden yüklenen tırlar Mersin ve İskenderun limanlarından roro gemisine alınmak suretiyle Suudi Arabistan limanlarına ulaşmakta, akabinde gümrük işlemlerinin yapılmasına müteakip iç kesimlere karayolundan devam edilmektedir.
 
Karayolu taşımacılığının sıkıntılarından kaynaklı olarak konteyner taşımacılığı oldukça gelişmiştir. Ülkemizin neredeyse tüm limanlarından Suudi Arabistan’a konteyner gemi nakliyesi yapılmakta, firmamız bu anlamda denizyolu konteyner nakliye hizmetlerini de başarılı bir şekilde yapabilmektedir.  Suudi Arabistan’a ihracat yük taşımalarında olduğu gibi ülkemize ithal edilen belli başlı yük gruplarının ithalat nakliye çalışmalarında da oldukça etkin durumda bulunan firmamız taşıma koşul ve navlunları müşterilerimizin beklentilerini karşılayacak şekilde düzenlemektedir.
 
Suudi Arabistan çalışan nakliye firmaları arasında öne çıkan belirgin özelliklerimizin başında işimize duyduğumuz saygımızdan kaynaklanan kaliteli hizmet anlayışına dayalı prensiplerimizden ödün vermeden hizmetlerimizi sürdürmektir. Ortaya koyduğumuz vizyonumuz ve hedeflediğimiz misyonumuzun zirvesinde bulunuyor olmamızın verdiği öz güven ile geçmişten günümüze kazanmış olduğumuz tecrübelerimiz den hareketle yolumuza teknoloji ile aynı paralellikte devam etmekteyiz.