Sektörel Bilgiler

Ağır Nakliyat Nedir?


Ağır nakliyat adı üstünde standart bir nakliyat işinden farklıdır. O zaman bu ağır nakliyat nedir?
Standart ölçüler dışında ölçülere sahip yüklerin kapasiteye uygun ekipmanlar ve araçlar ile kısa bir sürede emniyetli olarak bir yerden bir yere götürülmesi işidir.
 
Asıl olarak bir yükü bir yerden bir yere taşımak kadar basit bir iş değildir. Kullanılan araçlardan ekipmanlara, mühendislik bilgisi gerektiren özel taşıma işidir. Sizlerin istekleri doğrultusunda montajlaması yapılabilen, depolaması yapılabilen ve taşınacak yükün özelliğine göre sigorta hizmetleri ile desteklenmektedir. Normal taşıma firmalarının araçlarının ve taşıma bilgilerinin yetersizliğine bağlı olarak standart olmayan taşıma işidir.
 
Ağır nakliyata konu olan yükler nelerdir?
 
Ağır nakliyat kapsamında taşınacak yükler daha önce de belirttiğimiz gibi normal olmayan ölçü ve ağırlıktaki yüklerin taşınması işidir. Bu kapsamda konteynır şantiye, türbin, santraller, silolar, yat ve tekne, tır nakliye ve ağır araçlar, fuar standları ve ekipmanları, iş makinaları, trafo, jeneratör gibi taşınması güç ve ağır olan yüklerin taşınması işi yapılmaktadır.
 
Bu ağır yüklerin taşınması sanıldığından daha zahmetli ve güç bir iştir. Ulaşımı gerçekleştirilecek yükün götürüleceği güzergahın tüm yol özellikleri ve yükün yerleştirilmesi tamamıyla mühendislik bilgisi gerektiren özel bir iştir. Yurt içi ve yurt dışı taşımacılık düşünüldüğünde güzergah araştırması bile başlı başına çok fazla emek ve özen gerektiren bir iştir. Dolayısıyla bu taşıma işi uluslararası ölçütlerin kabul gördüğü bir ön analiz gerektirir.
 
Ağır nakliye araçlarının sürücülerinin de profesyonel olması gerekmektedir. Bu profesyonellik kapsamında taşınması gerçekleştirilecek yükün yerleştirilmesi işi, kullanılacak ekipmanların özellikleri, güzergah analizinin yapılması işlerinin tamamı profesyonelliğin tecrübe ile birleştirilmesi ile sunulacak bir hizmet olmalıdır.
 
Ağır nakliyata konu olan yüklerin taşınması esnasında firmamız bünyesinde yer alan; uzayabilen dorse, 16’lı lovbed, kazan dorsesi, uzatmalı düz dorse, 4 dingil lovbed, 3 dingil lovbed, özel kanat dorsesi, 5 dingil lovbed, 6 dingil lovbed araçlarımız ile sizlere sınırsız hizmetler sunmaktayız.
 
Ağır ve geniş yüklerin taşınması, tonajlı yüklerin taşınması, uzun yüklerin taşınması, dökme yüklerin taşınması, yüksek yüklerin taşınması işlerinin tamamı aynı hassasiyet ve özen ile gerçekleştirilmektedir.