Hizmetlerimiz

Ağır Yük Taşımacılığı


Türkiye’nin 81 iline farklı ebat ve ölçülerde ağır yük taşımacılık hizmeti vermekteyiz. İş makinası, gabari yük taşımaları, trafo-türbin- jenerator taşımaları, Enerji santrali taşımaları, Boyut dışı yüklemeler, Gemi motorları, Beton santralleri, Döküm üniteleri ve daha fazla alanda hızlı, ekonomik hizmet sunuyoruz.
Türkiye’nin 81 iline farklı ebat ve ölçülüerde ağır yük taşımacılık hizmeti vermekteyiz. İş makinası, gabari yük taşımaları, trafo-türbin- jenerator taşımaları, Enerji santrali taşımaları, Boyut dışı yüklemeler, Gemi motorları, Beton santralleri, Döküm üniteleri ve daha fazla alanda hızlı, ekonomik hizmet sunuyoruz.
 
Kara yollarının verdiği izinler sayesinde yapılan bir taşımacılık şeklidir. Ağır yük taşımacılığını diğer taşımacılık şekillerinden ayıran belli başlı özellikler vardır. Bunlardan birinci Ağır Nakliyat Araçlarıdır. Ağır nakliyat araçları uzunluk, yükseklik ve ağırlık bakımından standart olmayan ölçülere sahip yükler için özel üretilen römorklarda oluşan adına lowbed denilen araçlardır. Bu araçlar kara yollarının standart olan viyadük, tünel, köprü gibi geçitlerinde her hangi bir engel oluşturmadan geçiş yapılmasını sağlar.
 
Örneğin köprülerin standart yüksekliğinden geçemeyecek yükseklikte bir yük için lowbed araçların kendinden engin römorkları sayesinde kolayca ve sorunsuz bir şekilde geçiş yapılabilir. Lowbed araçların kendileri kadar sürücüleri de özeldir. Bu araçların sürücülerinde ayrı iziler dahilinde alınmış belgeler olması gerekir. Bunun ötesinde mesleki tecrübelerinin de olması oldukça önemlidir.
 
Bir diğer ayrımı olan özellik kullanılacak olan yolun analiz çalışmasıdır. Yol güzergahı analizi mühendislik bilgisi gerektiren bir konudur. Aracın ve üzerinde taşıyacağı yükün zarar görmeden teslim noktasına ulaşabilmesi için yol üzerinde geçişe engel oluşturabilecek her ayrıntının detaylı olarak rapor edilmesi gerekir. Güzergâh üzerinde geçişe engel durumların analizi sonucu yol değişimi söz konusu ise bunun da zamanlama olarak hesabının doğru yapılması gerekecektir. Yük taşımacılığının iki unsuru olan güvenli aşıma ve zamanında teslim durumları göz önüne alındığında yapılması gereken her işlem basamağının hassasiyet ile yapılması gerekecektir.
 
Çelebi Nakliyat, tüm Türkiye de şehirler arası ağır yük taşımacılığı ve yurt dışı taşımacılık işlerinizin tamamının güven içerisinde yapılması için hizmetler bütünü sunmaktadır. Özellikle proje taşımacılığında ayrı bir hassasiyet isteyen tüm ağır yükleriniz için özen ve itina ile zamanında hizmet vermektedir. Bahsedilen taşımacılık işinin en önemli iki unsuru olan güven ve zamanında teslim şartlarının sadece en iyisini değil en mükemmelini sizler için sağlıyoruz. Yüklerinizin yük bilen firma misyonumuza ek olarak güler yüzlü ve işinin uzmanı ekip arkadaşlarımız ile sizin için en iyi olanı sunuyoruz.